Topcon Makine Kontrol Sistemleri

Topcon Makine Kontrol Sistemleri

TOPCON MAKİNA KONTROL SİSTEMLERİ

 

 


 

Topcon Makine Kontrol Sistemleri

Daha kazançlı bir inşaat sahası için Topcon Makine Kontrol Sistemleri

Optik ve Elektronik ölçüm cihazları, Lazer cihazları, Makine Kontrol Sistemleri ve Uydu Konumlama Sistemleri (GNSS) gibi geniş bir üretim yelpazesine sahip olan Topcon, yüksek hassasiyette, dayanıklı ve uygun fiyatlı ürünleri ile Dünya standartlarını belirlemeye devam eden öncü üreticilerden biridir. 

Topcon`da tüm iş makinelerine uygun, iş bitirme süresini ve çalışma saatlerini önemli ölçüde azaltan, üretim ve kaliteyi artıran bir Makine Kontrol Sistemi mevcuttur. Topcon ürünlerinin size sunduğu, modüler ve kusursuz inşaat sahası otomasyon sistemleri ile maliyetlerinizi aşağıya çeker, karlılığınızı artırabilirsiniz.

Bu web sitesini, proje alanınızdaki performansınızı artırmak  ve proje alanınızın tamamına yönelik çözümler konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla hazırlamış bulunmaktayız. Türkiye Temsilcisi olarak, Topcon Mühendislerinin geliştirmiş olduğu bu yüksek teknolojik ürünler ile ilgili sizlere her türlü bilgiyi verecek, makine kurulumlarını ve kullanım eğitimlerini tamamlayacak, uzman bir kadromuzun bulunduğunu bilgilerinize sunarız. 

SİSTEMİN EN ÖNEMLİ AVANTAJLARI

Maliyetin Azaltılması:
Önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlar. İş makineniz daha az çalışır. Çalışma sahasında işaretleme ve  kazık çakma ihtiyacı kalmaz.

Üretim Artışı:
Sadece gereken miktarda malzeme kullanılır, Malzeme tasarrufu sağlanır.

Kalite Artışı
Olabilecek en yüksek hassasiyetle çalışmanızı sağlar. Projenin tamamında aynı kalite  ve aynı hassasiyet elde edilir. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan işin tekrarı gibi durumlar tamamen ortadan kalkar.

Saha Yönetimi
Makinanızın nerede olduğunu bilir, iş akışınızı planlar, ofisiniz ile makine arasında doğrudan iletişim sağlarsınız. İş verimini ve anlık inşaat durumunu gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz.


 

Topcon Makine Kontrol Sistemleri Teknolojisine Genel Bir Bakış

2D Konumlandırma:

En temel 2DMC kontrol sistemi, makinanın bıçağını, kovasını ya da tablasını ayarlamak için lazer ya da sonik bir verici referansı kullanır. Ekran göstergeleri, operatöre tam olarak hangi yöne kovayı ya da bıçağı hareket ettireceğini gösterir. 2D sistemi, makinaların etrafında sürekli kontrol ve kot referansı için çalışan ölçme ve topoğraf ekiplerine olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır.

3D Konumlandırma:

3DMC sistemi ile projeler doğrudan makinenin kabinindeki bilgisayara yüklenir. Sistem sürekli gerçek pozisyonu(x,y,z) ölçer ve yüklenen proje bilgisi ile karşılaştırmasını yapar. İkisi arasındaki fark ise, makinelerin hidroliği yardımı ile otomatik olarak düzeltilerek çalışma sahasına uygulanır. Total Station, GPS, mmGPS ve 3DMC² gibi farklı Topcon seçenekleri ile çalışmak mümkündür.

Milimetrik GPS:

mmGPS sistemi makinenizde milimetre seviyesinde hassasiyet sağlar. Makinenin bıçağına monte edilen lazer sensör ve kotu bilinen noktaya kurulan lazer zone verici sistemi, GPS in avantajları ve Total Station hassasiyeti ile birleşince eşsiz bir teknoloji ortaya çıkar. mmGPS aynı zamanda tek referans ile birçok ölçme ekibinin ve makinenin aynı anda kullanma rahatlığını sunar.

Montaj

Makine Kontrol Montaj

GNSS

Topcon GNSS Teknolojileri

Programlar

Makine Kontrol Programları